maanantai, 23 syyskuu 2019 11:55

Tiistai 24.9. on seurapaitapäivä - Oman seuran verkkarit tai toppatakit päälle heti aamulla!

Urheilevan Suomen yhteistä seurapaitapäivää vietetään tiistaina 24.9. Tiistai tarjoaakin seuroille hienon mahdollisuuden näkyä myös jäähallin ulkopuolella!

Kannustamme seuratoimijoita pukeutumaan seuran takkiin, verkkariin, pelipaitaan tai vaikka pipoon heti aamusta alkaen, olipa suuntana sitten lähikauppa, päiväkoti, koulu tai työpaikka. Seuran värit taatusti erottuvat ja ihmettelijöille pääsee kertomaan siitä, mitä oma seura itselle merkitsee ja minkälainen yhteisöllisyyden lähde seuratoiminta on. 

Seuratarinoita kannattaa myös jakaa somessa. Hastageilla #seurasydän ja #seurapaitapäivä jaetut postaukset levittävät seuratoiminnan ilosanomaa niin tiistaina kuin myöhemminkin. Vielä, kun mukaan tägää oman seuran, saa myös seura näkyvyyttä.

Lisää seurapaitapäivästä:
- Katso videolta, mitä Tappara on antanut Teppo ja Kalevi Nummiselle
- Olympiakomitean uutinen seurapaitapäivästä

 

Olet nyt

Etsi sivustolta