C-nuorten jatkosarjat päätetty, ilmoittautuminen hoidettava ensi tilassa

C-nuorten jatkosarjojen lohkojaot ja pelaamistavat on päätetty. Sarjoihin tulee ilmoittautua ja maksaa ilmoittautumismaksu viimeistään torstaina 14.12.2017. Ilmoittautuminen tapahtuu tuttuun tapaan seuran palvelusivustolla ja ilmoittautuminen onnistuu vain maksamalla (järjestelmä ohjaa suoraan Maksuturvaan). SM-sarjat ilmoitetaan järjestelmässä SJL alle, muut sarjat ilmoitetaan järjestelmässä Kymi-Saimaan alueen alle. Ilmoittautumisen yhteydessä on ilmoitettava kotipelipäivät (2), Etelän alueen joukkueilla myös myönnetty vakiopelivuoro päivämäärä ja kellonaikoineen jos sellainen on myönnetty (ei koske SM- eikä Mestistasoa). On huomioitava, että enenevä osa C-nuorten Suomi-sarjan, Alueliigan ja Aluedivisioonan peleistä sijoitetaan sunnuntaille varsinkin kaupungeissa tasataksemme pelimääriä viikonlopuilla. Otteluohjelmia aloitetaan tekemään aivan lähipäivinä ja ne julkaistaan viimeistään 22.12.2017. Pyydämme välttämään turhia kyselyitä jotta sarjantekijätiimimme saa työskentelyrauhan.

C-nuorten Mestis (16 joukkuetta)
Sarjan voitto ratkaistaan Final Four -turnauksessa jonka järjestämisvastuu on paremmalla lohkovoittajalla (pistekeskiarvo jne. mukaan).

Lohko 1
Kaksinkertainen sarja sekä tuplaottelut lohkoissa a ja b, sekä yksinkertainen sarja lohkosas c = 14 ott.

RoKi Rovaniemi a
Hokki Kajaani a
Cowboys Nivala b
S-Kiekko Seinäjoki b
Hurtat Lieksa c
Jukurit Mikkeli c
SaPKo Savonlinna c

Lohko 2
Kaksinkertainen sarja = 16 ott.
KJT-Haukat Keski-Uusimaa
TPS Akatemia Turku
HIFK Challenger Helsinki
Hunters Porvoo
K-Kissat Helsinki
Titaanit Kotka
FoPS Forssa
Blues Blue Espoo
GrIFK Kauniainen

C-nuorten Suomi-sarja (28 joukkuetta)
Lohkojen voittajat ja kaksi (2) parasta 2. sijoittunutta (pistekeskiarvo jne.) lopputurnaukseen, joka pelataan Rantasalmella 24.-25.3.2018

Lohko 1:
Kaksinkertainen sarja = 12 ott
LiKi Liminka
Lämärit Kemi
KKP/K-Laser Akatemia Oulu
Diskos Jyväskylä
Jokipojat Team Joensuu
LeKi-75/SuKiKa Leppävirta/Suonenjoki
KalPa-Akatemia Kuopio

Lohko 2:
Kaksinkertainen sarja = 12 ott

Kraft Närpes
Lukko-Team Rauma
Ilves-Team Tampere
K-Ahma Valkeakoski
Tappara Akatemia Tampere
Uplakers Ylöjärvi
Ässät Akatemia Pori

Lohko 3:
Kaksinkertainen sarja = 12 ott

SaiPa/Ketterä Lappeenranta/Imatra
Pelicans Akatemia Lahti
KJT Haukat Akatemia Keski-Uusimaa
Jää-Ahmat HyRi Hyvinkää
Viikingit Helsinki
K-Vantaa Itä
HC Panter Tallinna

Lohko 4:
Kaksinkertainen sarja = 12 ott

HAKI Lohja-Nummela
Kiekkohait Salo
TuTo Turku
HJK Helsinki
VG-62 Naantali
LaJy Laitila
EPS Espoo


C-nuorten Alueliiga
Lohkojen kaksi (2) parasta lopputurnaukseen, joka pelataan Leppävirralla 24.-25.3.2018.

Lohko 1:
Kaksinkertainen sarja = 12 ott.

JHT Kalajoki
Jääkobrat Oulainen
Jeppis Pietarsaari
KuKu Kuortane
Virkiä Lapua
IPK Iisalmi
Sport Akatemia Vaasa

Lohko 2:
Kaksinkertainen sarja = 10 ott

KieHa Ähtäri
Kiva Karstula
Fortuna Orivesi
Pingviinit Pirkkala
KJK Kankaanpää
KuKi Harjavalta

Lohko 3:
Yksinkertainen sarja + yksinkertaiset välisarjat lohkoissa a, b ja c = 10 ott

SoPa Somero (a)
LäKi Säkylä (a)
HPK Team Hämeenlinna (a)
Kurra Nurmijärvi (b)
Jää-Ahmat Black Hyvinkää (b)
HCK Salamat Kirkkonummi (b)
Pelicans Team Lahti (c)
Viikingit Akatemia Helsinki (c)
Wolf Sipoo (c)

C-nuorten Aluedivisioona
Kaksinkertainen sarja, ei lopputurnausta, mitalit sarjan tulosten perusteella.

FoPS Akatemia Forssa
VT-HT Vermuntila
Parsport Parainen
HAKI Team Lohja-Nummela
KJT Haukat Team Keski-Uusimaa
IHK Helsinki

 




 

 

Olet nyt

Etsi sivustolta